| Outside Temperature | N/A |
| Heat Index | N/A |
| Wind Chill | N/A |
| Dew Point | -5572.8°C |
| Humidity | N/A |
| Barometer | 983.9 mbar (-3.2) |
| Wind | N/A N/A ( N/A) |
| Rain Rate | 0.00 cm/h |
| Rain Today | 0.00 cm |
| Indoor Temperature | 22.1°C |
| ☀ | ☽ | |||
|---|---|---|---|---|
| Rise | 04:43:55 AM | Rise | 03:39:59 AM | |
| Set | 09:46:47 PM | Set | 06:42:41 PM | |
| Daylight | 17:02 | Waning crescent 11% |
| Today |
Week |
Month |
Year |
Rain Year |
||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Outside Temperature |
N/A N/A |
N/A N/A |
N/A N/A |
-0.2 -5.8 |
-0.2 -5.8 |
°C |
| Heat Index | N/A | N/A | N/A | -0.2 | -0.2 | °C |
| Wind Chill | N/A | N/A | N/A | -13.3 | -13.3 | °C |
| Dew Point |
-5572.8 -5572.8 |
-5572.8 -5572.8 |
-5572.8 -5572.8 |
-0.4 -5572.8 |
-0.4 -5572.8 |
°C |
| Humidity |
N/A N/A |
N/A N/A |
N/A N/A |
99 75 |
99 75 |
% |
| Barometer |
988.2 983.7 |
999.1 983.7 |
1020.1 983.7 |
1026.6 969.2 |
1026.6 969.2 |
mbar |
| Rain | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | cm |
| Rain Rate | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | 0.00 | cm/h |
| Wind Max |
N/A N/A |
4.3 6 |
8.5 150 |
8.5 150 |
8.5 150 |
m/s ° |
| Wind Average | N/A | 1.4 | 2.1 | 2.2 | 2.2 | m/s |
| Wind RMS | N/A | 1.7 | 2.6 | 2.6 | 2.6 | m/s |
|
Vector Average Average Direction |
N/A 90 |
0.5 44 |
0.5 148 |
0.9 133 |
0.9 133 |
m/s ° |
| Indoor Temperature |
22.6 22.0 |
24.2 22.0 |
26.1 22.0 |
31.7 18.8 |
31.7 18.8 |
°C |
| Hardware | FileParse |
| Latitude | 59° 49.80' N |
| Longitude | 010° 27.00' E |
| Altitude | 138 meters |
| Server uptime | 448192 seconds |
| WeeWX uptime | 13710 seconds |
| WeeWX version | 5.1.0 |
This station is controlled by WeeWX, an experimental weather software system written in Python.