| Outside Temperature | N/A |
| Heat Index | N/A |
| Wind Chill | N/A |
| Dew Point | -5572.8°C |
| Humidity | N/A |
| Barometer | 1018.4 mbar (0.5) |
| Wind | N/A N/A ( N/A) |
| Rain Rate | 0.00 cm/h |
| Rain Today | 18.88 cm |
| Radiation | N/A |
| Indoor Temperature | 25.6°C |
| ☀ | ☽ | |||
|---|---|---|---|---|
| Rise | 04:22:11 AM | Rise | 01:43:34 PM | |
| Set | 10:09:22 PM | Set | 02:48:00 AM | |
| Daylight | 17:47 | First quarter 64% |
| Today |
Week |
Month |
Year |
Rain Year |
||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Outside Temperature |
N/A N/A |
N/A N/A |
N/A N/A |
-0.2 -5.8 |
-0.2 -5.8 |
°C |
| Heat Index | N/A | N/A | N/A | -0.2 | -0.2 | °C |
| Wind Chill | N/A | N/A | N/A | -13.3 | -13.3 | °C |
| Dew Point |
-5572.8 -5572.8 |
-5572.8 -5572.8 |
-5572.8 -5572.8 |
-0.4 -5572.8 |
-0.4 -5572.8 |
°C |
| Humidity |
N/A N/A |
N/A N/A |
N/A N/A |
99 75 |
99 75 |
% |
| Barometer |
1018.6 1014.3 |
1018.6 1009.7 |
1020.1 980.8 |
1026.6 969.2 |
1026.6 969.2 |
mbar |
| Rain | 18.88 | 18.88 | 18.88 | 18.88 | 18.88 | cm |
| Rain Rate | 75.53 | 75.53 | 75.53 | 75.53 | 75.53 | cm/h |
| Wind Max |
7.4 245 |
7.4 245 |
8.5 150 |
8.5 150 |
8.5 150 |
m/s ° |
| Wind Average | 2.7 | 1.9 | 2.0 | 2.0 | 2.0 | m/s |
| Wind RMS | 3.2 | 2.4 | 2.4 | 2.5 | 2.5 | m/s |
|
Vector Average Average Direction |
2.1 285 |
0.8 163 |
0.7 149 |
0.9 139 |
0.9 139 |
m/s ° |
| Radiation |
655 0 |
969 0 |
969 0 |
969 0 |
969 0 |
W/m² |
| Indoor Temperature |
26.3 23.6 |
26.3 21.5 |
26.3 20.9 |
31.7 18.8 |
31.7 18.8 |
°C |
| Hardware | FileParse |
| Latitude | 59° 49.80' N |
| Longitude | 010° 27.00' E |
| Altitude | 138 meters |
| Server uptime | 1375788 seconds |
| WeeWX uptime | 77306 seconds |
| WeeWX version | 5.1.0 |
This station is controlled by WeeWX, an experimental weather software system written in Python.