| Outside Temperature | 2.3°C |
| Heat Index | 2.3°C |
| Wind Chill | 0.1°C |
| Dew Point | 2.1°C |
| Humidity | 99% |
| Barometer | 997.2 mbar (-3.1) |
| Wind | 2.6 m/s N (5°) |
| Rain Rate | 0.0 mm/h |
| Rain Today | 0.0 mm |
| Radiation | 0 W/m² |
| Indoor Temperature | 11.7°C |
| ☀ | ☽ | |||
|---|---|---|---|---|
| Rise | 04:47:58 AM | Rise | 03:44:00 AM | |
| Set | 09:51:13 PM | Set | 06:47:28 PM | |
| Daylight | 17:03 | Waning crescent 11% |
| Today |
Week |
Month |
Year |
Rain Year |
||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Outside Temperature |
2.7 2.2 |
9.9 0.1 |
19.7 -3.3 |
22.1 -17.9 |
22.1 -17.9 |
°C |
| Heat Index | 2.7 | 8.4 | 18.6 | 21.2 | 21.2 | °C |
| Wind Chill | -2.2 | -3.2 | -7.1 | -20.9 | -20.9 | °C |
| Dew Point |
2.5 2.0 |
4.3 -4.6 |
6.4 -9.6 |
6.4 -18.9 |
6.4 -18.9 |
°C |
| Humidity |
99 97 |
99 55 |
99 27 |
99 22 |
99 22 |
% |
| Barometer |
1001.1 997.0 |
1010.8 997.0 |
1032.3 997.0 |
1037.2 979.6 |
1037.2 979.6 |
mbar |
| Rain | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 1181.8 | 1181.8 | mm |
| Rain Rate | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 440.0 | 440.0 | mm/h |
| Wind Max |
5.1 317 |
5.1 317 |
8.3 187 |
12.8 172 |
12.8 172 |
m/s ° |
| Wind Average | 2.3 | 1.1 | 1.4 | 1.2 | 1.2 | m/s |
| Wind RMS | 2.4 | 1.3 | 1.8 | 1.9 | 1.9 | m/s |
|
Vector Average Average Direction |
2.2 352 |
0.6 9 |
0.4 244 |
0.4 213 |
0.4 213 |
m/s ° |
| Radiation |
0 0 |
891 0 |
910 0 |
926 0 |
926 0 |
W/m² |
| Indoor Temperature |
12.5 11.5 |
17.5 9.7 |
26.5 9.7 |
38.3 5.7 |
38.3 5.7 |
°C |
| Hardware | FileParse |
| Latitude | 59° 48.00' N |
| Longitude | 009° 23.40' E |
| Altitude | 588 meters |
| Server uptime | 447591 seconds |
| WeeWX uptime | 447554 seconds |
| WeeWX version | 5.1.0 |
This station is controlled by WeeWX, an experimental weather software system written in Python.